Jaki jest Twój idealny zegarek?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się „Jaki jest idealny zegarek dla mnie?” Być może sformułowałeś pytanie w ten sposób: „Który zegarek kupić?” Oto 10-etapowy plan, który pomoże Ci znaleźć taki, który jest dla Ciebie idealny.

1. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z zegarkami, odwiedź społeczności internetowe i zadawaj pytania. Nie, nie pytaj „Który zegarek kupić”. Uczestnicy forum Cię nie znają, więc ich rady mogą być nietrafione. Zamiast tego zadawaj konkretne pytania dotyczące zegarków, aby poszerzyć swoją wiedzę. Zadawaj pytania na podstawie poniższych wskazówek. W każdej społeczności internetowej należy pamiętać, że odpowiedzi mogą odzwierciedlać wbudowane uprzedzenia. Stali uczestnicy forum mogli już mieć silne przywiązanie do marki. Witryna poświęcona konkretnej marce zostanie zapełniona przez wielbicieli tej marki.

2. Sporządź listę funkcji i cech, których szukasz w zegarku, nadaj im priorytet, a następnie poszukaj zegarków, które pasują do Twojej listy. Naprawdę pomyśl o funkcjach. Czy będziesz używać zegarka w wodzie? Czy musisz to czytać w ciemności? Czy potrzebujesz szczególnej komplikacji? Potrzebujesz dużej daty dla lepszej czytelności? Jeśli lubisz zamieniać paski, potrzebujesz standardowych uchwytów? Czy zamienisz ogólną czytelność na fajny wygląd? Czy koszty usług są problemem? I tak dalej.

3. Im więcej czasu poświęcisz na poszukiwania, tym szczęśliwszy będziesz w końcu. Unikaj zakupów pod wpływem impulsu. Bądź metodyczny.

4. Jeśli to możliwe, nie kupuj danego zegarka, bo myślisz, że sprawi przyjemność lub zrobi wrażenie na innych. Możesz kupić dowolny zegarek, a ludzie ustawią się w kolejce, aby powiedzieć, że zamiast tego powinieneś kupić ich ulubiony zegarek. Oddanie szczęścia w ręce innych to ryzykowna sprawa. Naucz się ignorować krytykę. Bądź pewny swoich wyborów. Jedyną opinią, która się liczy, jest Twoja.

5. Za każdym razem, gdy zobaczysz zdjęcie zegarka, który Ci się podoba, zapisz go. Spróbuj zlokalizować wiele zdjęć tego samego zegarka. Nie skupiaj się na profesjonalnych zdjęciach upiększających - spróbuj znaleźć dobre zdjęcia na żywo. Przeglądaj zapisane obrazy codziennie (lub częściej). Prowadź listę rankingową swoich ulubionych. Jeśli zegarek pozostanie na szczycie przez jakiś czas, może zostać zwycięzcą. Z drugiej strony, gdy zauważysz coś, co przeszkadza Ci w zegarku, zauważysz to za każdym razem, gdy spojrzysz na zegarek, więc prawdopodobnie powinieneś usunąć go ze swojej listy.

6. Postaraj się wskazać dwie lub trzy rzeczy w zegarku, które naprawdę Ci się podobają. Nie mów tylko „ładnie wygląda” - bądź konkretny. Gdy to zrobisz, możesz poszukać innych zegarków o tych właściwościach.

7. Staraj się jak najdokładniej wyszukiwać. Nie ma nic gorszego niż kupno zegarka, tylko po to, by w następnym tygodniu znaleźć taki, który Ci się bardziej spodoba. (Chociaż dla niektórych jest to sposób na życie. Są to kolekcjonerzy typu „płetwy” lub „złap i wypuść”, którzy żyją dla polowania, a ten artykuł nie jest dla nich.) Jeśli znalazłeś zegarek, naprawdę np. odwiedź społeczności zegarków, powiedz dobrym ludziom, którzy to oglądają, i poproś ich o polecenie podobnych zegarków. W związku z tym przydatne mogą okazać się rady innych osób.


8. SPRÓBUJ ZANIM ZAKUPISZ! Przymierz jak najwięcej zegarków. Zegarki z pewnością mogą Cię zaskoczyć raz na nadgarstku. Zegarki, które okazują się za duże, za małe, za grube i / lub za ciężkie, wywołują wiele wyrzutów sumienia. Jeśli zobaczysz zegarek, który Ci się podoba w Internecie, znajdź ten sam zegarek lokalnie i wypróbuj go. Jeśli nie możesz znaleźć tego zegarka, znajdź taki, który jest zbliżony rozmiarami i przymierz go. W przypadku zakupu długodystansowego bez jazdy próbnej upewnij się, że możesz zwrócić zegarek bez zadawania pytań.

9. Kiedy przymierzasz zegarki, zwróć szczególną uwagę na to, jak się z nimi czujesz. Idealnie byłoby, gdyby jeden zegarek „wezwał cię” spośród wielu, które rozważasz. To może być ten, który warto kupić, zakładając, że będzie dzwonił przez pewien czas. Nie bierz ślubu po (ani w trakcie) pierwszej randki.

10. Gdy już podejmiesz decyzję, wypróbuj ją przez kilka dni (decyzja, nie zegarek). Zachowuj się tak, jakbyś już kupił zegarek, a wyszukiwanie dobiegło końca. Każdy inny zegarek, o zakupie którego myślałeś, jest teraz poza zasięgiem. Czy nadal jesteś zadowolony ze swojego wyboru?

Znalezienie idealnego zegarka może być wyzwaniem, ale polowanie jest częścią zabawy, a właściwy wybór może przynieść wiele lat radości.

Podziel się tym postem

komentarze (0)

Brak komentarzy w tej chwili